تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

پنج مدل جدید تویوتا bZ برقی به اروپا می آیند

تویوتا bZ برقی

تویوتا bZ برقی

تویوتا اعلام کرده است که پنج مدل جدید باتری الکتریکی را در خانواده خودروهای bZ در اروپا عرضه خواهد کرد. پنج مدل جدید تا سال 2026 به bZ4X فعلی خواهند پیوست.

اولین خودروی الکتریکی کوچکی خواهد بود که قرار است سال آینده عرضه شود. مت هریسون، رئیس تویوتا موتور اروپا، به Automotive News Europe تایید کرد که این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای گسترش مجموعه خودروهای تمام الکتریکی خود و ارائه مدل‌های جدید به اروپا است.

تویوتا bZ برقی

سال گذشته تویوتا خط تولید خودروهای الکتریکی آینده خود را پیش‌نمایش کرد و در میان آنها یک کراس اوور کوچک bZ کانسپت بود. به گفته منابع داخل شرکت، این خودرو پایه ای برای شاسی بلند کوچک آینده خواهد بود که قرار است در سال 2023 معرفی شود و به احتمال زیاد bZ2X نام خواهد داشت.

یک کراس اوور کانسپت دیگر از تویوتا در نمایشگاه خودروی لس آنجلس ماه گذشته به نمایش درآمد. این بار کانسپت bZ Compact SUV بود و به عنوان پیش نمایشی از یک SUV کامپکت تولیدی کمی کوچکتر از bZ4X فعلی بود. این شرکت فاش کرد که این خودرو 4.5 متر طول، 1.88 متر عرض و 1.56 متر ارتفاع داشت و تقریباً 20 سانتی متر کوتاه تر از bZ4X بود.

تویوتا bZ برقی

طبق گفته Automotive News Europe، این خودرو در سال 2025 وارد بازار خواهد شد و bZ3X نام خواهد داشت. این دو مدل از پنج مدل است. سومین وسیله نقلیه بزرگتر از bZ4X خواهد بود و بر اساس خودروی مفهومی SUV بزرگ bZ که سال گذشته در توکیو پیش نمایش داده شد، ساخته خواهد شد.

به نظر می رسد اروپا یک سدان برقی نیز دریافت خواهد کرد، این خودرو در حال حاضر در چین با نام bZ3 موجود است و برای عرضه آن در اروپا به تلاش زیادی از سوی شرکت نیاز نخواهد داشت. با کمال تعجب، پنجمین مدل یک پیکاپ برقی خواهد بود که سال گذشته در رویداد توکیو پیش نمایش داده شد.

تویوتا bZ برقی

هیچ یک از مدل های برنامه ریزی شده برای عرضه در اروپا در هیچ یک از کشورهای اروپایی تولید نخواهد شد. این شرکت می‌خواهد فروش خودروهای برقی خود را به 50 درصد از کل خودروهای فروخته شده تا سال 2030 افزایش دهد و انتظار دارد که این تعداد تا سال 2025 به 10 درصد برسد.

تویوتا bZ برقی

تویوتا bZ برقی

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *