تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

تویوتا در حال بازنگری استراتژی EV خود است

استراتژی EV

به گفته منابع آگاه، تویوتا در حال بازنگری برنامه های خود برای سه سال آینده است زیرا به سختی از کسب و کار خودروهای برقی خود درآمدی کسب می کند. و با توجه به تردید شرکت در تعهد به خودروهای برقی تعجب آور نیست؛ این شرکت فقط دو مدل کاملاً الکتریکی دارد و آن‌ها بر اساس پلت فرم e-TNGA هستند که در اصل برای خودروهای ICE طراحی شده است.

استراتژی EV تویوتا

دو خودروی مورد بحث bZ4X و لکسوس RZ 450e هستند و هر جانشینی برای این دو یا هر مدل آینده دیگری احتمالاً با تاخیر مواجه خواهد شد زیرا تویوتا برنامه 3 ساله خود را کاملاً تغییر می دهد. رقبایی مانند تسلا به دلیل فرآیندهای تولید کارآمدتر و همچنین معاملات زنجیره تامین بهتر، خودروهای خود را با سود بسیار بالاتری به فروش می‌رسانند.

علاوه بر پلتفرم جدید، انتظار می‌رود این شرکت یک سیستم مدیریت حرارتی جدید، یک پیشرانه الکتریکی قدرتمندتر و یک اینورتر مبتنی بر سیلیکون کاربید را برای کاهش هزینه تولید و افزایش راندمان شارژ معرفی کند.

این وظیفه نسبتاً پیچیده به Shigeki Terashi، کارمند قدیمی تویوتا داده شده است که با موفقیت قرارداد بسیار مورد نیاز خود را با BYD بست و این شرکت توانست در نتیجه یک سدان bZ3 را در چین معرفی کند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *