تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

iOS 17.4 با پشتیبانی از استور های شخص ثالث در اتحادیه اروپا منتشر شد

امروز اپل iOS 17.4 و iPadOS 17.4 را منتشر می کند تا از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) پیروی کند که به زودی اجرایی می شود. این نسخه ای است که از فروشگاه های برنامه شخص ثالث پشتیبانی می کند و بسیاری از تغییرات دیگر که توسط DMA اجباری شده اند – اما به خاطر داشته باشید که همه موارد مربوط به DMA فقط در اتحادیه اروپا در دسترس خواهند بود.

iOS 17.4 با پشتیبانی از استور های شخص ثالث

هر مرورگری که سافاری اپل نباشد، اکنون می‌تواند از هر موتور رندرینگی که توسعه‌دهندگانش می‌خواهند استفاده کند، دیگر مجبور نیستند از WebKit اپل استفاده کنند. علاوه بر این، هنگامی که برای اولین بار پس از نصب این به‌روزرسانی وارد سافاری می‌شوید، با یک صفحه انتخاب مرورگر روبرو خواهید شد.

یک پیروزی دیگر برای کاربران آیفون اتحادیه اروپا: NFC با کیف پول و برنامه های بانکی جایگزین کار می کند، شما دیگر به طور انحصاری با Apple Pay کار نمی کنید.

این همه چیزهای خاص اتحادیه اروپا است. این به‌روزرسانی همچنین رونوشت‌های خودکار پادکست (به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی)، شکلک‌های جدید (قارچ، ققنوس، آهک، زنجیره شکسته، سر تکان دادن) و رفع دو مشکل امنیتی که گزارش شده مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند را نیز به همراه دارد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *