تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

7 مدل از روش‌های سارقین برای سرقت از منازل

با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید اخبار مبنی بر سرقت از منازل را مشاهده کنید، به گفته سرهنگ ضرغام آذین، اغلب سارقین در ساعت 8 شب اقدام به سرقت کرده و شیوه ی سرقت آن‌ها نیز به این شکل است که ابتدا خانه ای را زیر نظر گرفته و زمانی که از عدم وجود مالک در منزل مطلع شوند اقدام به سرقت می‌کنند . روش‌هایی که سارقین معمولا برای سرقت منازل استفاده می‌کنند، بسیار زیاد است که ما در ادامه به متداول‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

قراردادن تراکت تبلیغاتی در بین در

یکی از راه‌هایی که سارقین برای اطمینان حاصل‌کردن از نبود مالک در منزل استفاده می‌کنند، قراردادن انواع تراکت تبلیغاتی در بین در ورودی است، طبیعتاً، زمانی که شما در منزل حضور نداشته باشید تراکت در بین در باقی خواهد ماند و از همین طریق آنها متوجه عدم حضور شما شده و در نهایت منزل شما را به سرقت می‌برند، حتی در برخی اوقات نیز سارقین از طریق تراکت‌هایی که دیگر افراد پخش می‌کنند خانه‌ی شما را زیر نظر می‌گیرند، به همین علت توصیه می‌شود حتماً تراکت‌ها را از بین در بردارید.

بالارفتن از دیوارهای غیر ایمن

متأسفانه تعداد منازلی که مجهز به هیچ نوعی حفاظی نیستند بسیار بالاست، لازم به ذکر است که دیوارهای غیر ایمن، کار را برای سارقین بسیار راحت می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، سارقین معمولاً از این روش برای سرقت باغ‌ها، خانه‌های قدیمی و منازل ویلایی استفاده می‌کنند. از همین رو توصیه می‌شود که اگر دیوارهای منزل شما ایمن نیستند، حتماً با استفاده از تجهیزات حفاظتی مانند حصار، بالای دیوارهای منزل خود را ایمن کنید.

توجه به چراغ

از دیگر شگردهایی که سارقین برای سرقت استفاده می‌کنند، بررسی چراغ منازل است، گزارش‌ها ثابت کرده افرادی که در زمان خروجشان از منزل چراغی را روشن گذاشته‌اند تا حد بسیار منزلشان در مقابل خطر سرقت حفاظت شده است. لازم به ذکر است که بهتر است چراغی را روشن بگذارید که در دید سارقین است.

به گفته کارشناسان فروشگاه وبرا: «شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف کنترل از راه دور مانند سرپیچ هوشمند، کنترل چراغ‌های خود را به دست گرفته و سارقین را در زمان عدم حضورتان در منزل فریب دهید.»

نشانه‌گذاری منازل با کاغذسفید

از دیگر راه‌هایی که سارقین برای شناسایی منازل خالی استفاده می‌کنند، نشانه‌گذاری با کاغذ سفید است، به این صورت که در خانه‌ را می‌زنند و اگر مالک جواب نداد کاغذی سفید در لای در می‌گذارند، در غیر این صورت جهت رد گم کنی آدرس می‌پرسند، سپس زمانی که هوا تاریک شد به سراغ خانه‌هایی که با کاغذ سفید نشانه‌گذاری کردند می‌روند.

توپی‌زنی

متأسفانه، بسیاری از افراد فکر می‌کنند استفاده از درب ضدسرقت مانع ورود سارقین به منزل می‌شود، لازم به ذکر است که سارقین به‌راحتی از طریق شکستن توپی در با استفاده از دیلم می‌توانند در را باز کنند، از همین رو توصیه می‌شود تا حتماً از درهای کرکره‌ای استفاده کنید.

علامت‌گذاری با ضربدر

اگر علامت ضربدر روی در منزل خود دیدید بدانید که سارقین در کمین منزل شما هستند، در این روش سارقین با استفاده از ترفندهایی مانند توجه به چراغ، زدن در خانه و نظیر آن بعد از آنکه از عدم حضور مالک در خانه مطمئن شدند با اسپری روی در منزل ضربدر زده و آن را نشانه‌گذاری می‌کنند.

روش‌های جلوگیری از سرقت منزل

همان‌طور که دیدید سرقت منزل کار چندان سختی نیست، اما خبر خوشحال‌کننده این است که روش‌های بسیاری برای جلوگیری از ورود سارق به منزل نیز وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نصب در کرکره‌ای، نصب حفاظ، روشن گذاشتن چراغ و نظیر آن اشاره کرد، اما بهترین روش در حال حاضر برای تأمین امنیت منزل یا هر محیط دیگری استفاده از انواع سیستم حفاظتی دزدگیر اماکن است، دزدگیرهای اماکن با استفاده از سنسورها، آژیر و تلفن‌کننده همانند یک نگهبان 24 ساعته، مراقب منزل شما هستند.

کلام آخر

در برخی از مصاحبه‌ها سارقین اعتراف کرده‌اند که از سهل‌انگاری مالکین برای سرقت استفاده می‌کنند، به طور نمونه سارقین اغلب در کمین منازلی هستند که به در برقی مجهز است آنها منتظر می‌مانند تا مالک خودروی خود را از پارکینگ خارج کرده و در همان لحظه وارد خانه می‌شوند. از همین رو توصیه می‌شود حتماً پس از خروجتان از منزل از بسته‌شدن در پارکینگ مطمئن شوید. همچنین شما می‌توانید انواع محصولات امنیتی منزلتان را با واردکردن کد techcontrol با ده درصد تخفیف خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *