تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

چگونه حافظه گوشی را بدون پاک شدن اطلاعات خالی کنیم؟

چگونه حافظه گوشی را بدون پاک شدن اطلاعات خالی کنیم؟

همه ما با این موضوع روبرو شده‌ایم که حافظه گوشی موبایلمان پر شده و برای استفاده از فضای بیشتر، باید برخی از فایل‌ها و برنامه‌هایمان را حذف کنیم. اما این کار ممکن است باعث حذف اطلاعات مهمی ‌شود و برای ما دردسر ایجاد کند. در این مقاله، نحوه خالی کردن حافظه گوشی بدون از دست دادن اطلاعات شما را آموزش داده می‌شود. این روش‌ها را می‌توانید برای گوشی‌های اندرویدی استفاده کنید.

بهترین روش های خالی کردن حافظه گوشی بدون از دست دادن اطلاعات

برای خالی کردن حافظه گوشی بدون از دست دادن اطلاعات، بهترین روش انجام پشتیبان‌گیری از تمامی فایل‌های مهم و حساس قبل از پاکسازی است. سپس می‌توانید از برنامه‌هایی که ادامه معرفی می‌شوند استفاده کنید تا به صورت دقیق فایل‌های اضافی، کش‌ها و داده‌های غیرضروری را پاک کند.

روش اول: حذف فایل‌های بی‌اهمیت

راهکار اول برای خالی کردن حافظه گوشی، حذف فایل‌هایی است که برای شما بی‌اهمیت هستند. این شامل تصاویر تکراری، ویدئوهایی که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید، پیامک‌های قدیمی، فایل‌های APK برنامه‌هایی است که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید و…

برای این کار، می‌توانید علاوه بر استفاده از برنامه‌هایی معتبر و مطمئن، به صورت دستی نیز این کار را انجام دهید.

روش دوم: پاک کردن حافظه پنهان

حذف کردن فایل‌های بی‌اهمیت کمک خوبی به خالی کردن حافظه گوشی شماست، اما این کار نمی‌تواند تمامی فضای پر شده حافظه گوشی شما را رها کند. برای رفع این مشکل، می‌توانید از قابلیت پاکسازی حافظه پنهان دستگاه خود استفاده کنید.

این قابلیت در برخی از گوشی‌های اندرویدی مانند سامسونگ و شیائومی وجود دارد. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید فایل‌های پنهان را پاک کنید که در برخی موارد باعث پر شدن فضای حافظه گوشی شما می‌شوند. برای استفاده از این قابلیت، به مسیر تنظیمات > برنامه > حافظه > پاکسازی حافظه پنهان بروید

برنامه‌های پاکسازی حافظه گوشی

روش سوم: استفاده از برنامه‌های پاکسازی حافظه گوشی

برنامه‌های پاکسازی حافظه گوشی می‌توانند به شما کمک کنند تا فایل‌های پنهان و بی‌اهمیت را پاک کنید و فضای بیشتری در گوشی خود داشته باشید. در ادامه، بهترین برنامه‌های پاکسازی حافظه گوشی اندرویدی را برای شما معرفی می‌کنیم.

اپلیکیشن CCleaner

برنامه CCleaner یکی از بهترین برنامه‌های پاکسازی حافظه گوشی و از بهترین اپلیکیشن های اندروید است. این برنامه علاوه بر قابلیت پاکسازی فایل‌های پنهان، فایل‌های APK، تصاویر و ویدئوهای تکراری دارای قابلیت مدیریت اجازه دسترسی اپلیکیشن‌های مختلف است.

اپلیکیشن Clean Master

برنامه Clean Master نیز یکی از بهترین برنامه‌ های پاکسازی حافظه گوشی اندرویدی است که به شما کمک می‌کند تا فایل‌های بی‌اهمیت و پنهان را پاک کنید. این برنامه دارای قابلیت‌هایی مانند پاکسازی حافظه پنهان، پاکسازی فایل‌های APK، تصاویر تکراری و ویدئوها است.

اپلیکیشن SD Maid

برنامه SD Maid یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای پاکسازی حافظه گوشی اندرویدی است که دارای قابلیت‌هایی مانند پاکسازی فایل‌های پنهان، حذف فایل‌های بی‌اهمیت، پاکسازی فایل‌های APK و تصاویر تکراری است. این برنامه قابلیت شناسایی و حذف فایل‌های اضافی، تغییرات و فایل‌های پوشه‌های برنامه‌های نصب شده را نیز داراست.

برای پاکسازی حافظه گوشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در ادامه، نکات مهم در هنگام پاکسازی حافظه گوشی را بیان کرده‌ایم:

  • قبل از پاکسازی، پشتیبان گیری از اطلاعات مهم مانند تصاویر، ویدئوها، اسناد و مخاطبین را انجام دهید.

  • فقط فایل‌هایی را پاک کنید که برای شما مهم نیستند تا احتمالاً در آینده به آن‌ها نیاز نداشته باشید.

  • از برنامه‌های معتبر و مطمئن برای پاکسازی حافظه استفاده کنید تا به جای کمک، مشکلات بیشتری را برای گوشی‌تان ایجاد نکنند. یکی از مهمترین معیارها برای سنجش یک اپلیکیشن معتبر، بررسی مجوزهای دسترسی به گوشی آن است.

  • پس از پاکسازی، گوشی خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می‌کند.

برای پاکسازی حافظه گوشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مشکلات احتمالی بعد از خالی کردن حافظه گوشی

هنگامی که پاکسازی حافظه گوشی به صورت ناصحیح انجام شود یا فایل‌های مهم و ضروری برای عملکرد گوشی حذف شود، مشکلاتی مانند افت سرعت، خطاهای سیستمی، تأخیر در باز کردن برنامه‌ها و هنگ کردن گوشی به وجود می‌آید. به همین دلیل، پس از پاکسازی حافظه گوشی، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

برای رفع این مشکلات احتمالی، می‌توانید از برنامه‌های عیب‌یابی اندروید استفاده کنید. این برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا علت مشکل را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید.

  • برنامه Phone Check and Test یکی از برترین برنامه‌های عیب‌یابی اندروید است که قابلیت بررسی سلامت گوشی، صفحه‌نمایش، دوربین، باتری، حافظه، سیستم‌عامل و سایر قطعات را دارد. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا با بررسی هر یک از قطعات گوشی، مشکلات موجود را شناسایی کرده و برطرف کنید.

  • برنامه Phone Doctor Plus نیز یک برنامه عیب‌یابی جامع برای اندروید است. با استفاده از این اپلیکیشن عیب یابی اندروید، می‌توانید مشکلات سیستمی و سلامت گوشی خود را بررسی کنید. Phone Doctor Plus شامل آزمایش‌های مختلف برای بررسی سلامت قطعات مختلف گوشی است که می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات را برطرف کرده و عملکرد گوشی را بهبود بخشید.

سوالات متداول

بله، اگر حافظه گوشی شما پر شده باشد، ممکن است کارایی و سرعت گوشی کاهش یابد. پاک کردن فایل‌های نامربوط، پاکسازی حافظه کش و حذف برنامه‌هایی که دیگر نیازی به آنها ندارید، می‌تواند به بهبود عملکرد گوشی شما کمک کند.

خیر، پاک کردن حافظه گوشی فقط فایل‌های غیرضروری و نامربوط را حذف می‌کند و اطلاعات شما را پاک نمی‌کند، به شرطی که برای حذف فایل‌ها دقت کافی را داشته باشید.

این بستگی به برنامه پاکسازی حافظه گوشی شما دارد. اگر از یک برنامه معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید، اطلاعات شخصی شما در خطر نخواهد بود. با این حال، برای اطمینان بیشتر، همیشه پیش از نصب برنامه، بازخوردها و نظرات کاربران را بررسی کنید و مطالعه کنید.

جمع‌بندی

اگر گوشی شما به دلیل پر شدن حافظه، عملکرد آن دچار اختلال شده است، خالی کردن حافظه گوشی می‌تواند به شما کمک کند تا گوشی شما عملکرد بهتری داشته‌باشد. با استفاده از روش‌هایی مانند حذف برنامه‌هایی که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید، حذف فایل‌های پنهان و استفاده از برنامه‌های پاکسازی حافظه گوشی، می‌توانید فضای بیشتری در حافظه گوشی خود داشته باشید. در نهایت، توصیه می‌شود همیشه از برنامه‌های قابل اعتماد و معتبر برای پاکسازی حافظه گوشی استفاده کنید و قبل از حذف فایل‌های مهم، از آن‌ها بکاپ بگیرید.

رپورتاژ آگهی
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *