تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

چگونه از شر اعلان‌های مزاحم ایمیل iCloud در iOS 17 خلاص شویم؟

چگونه از شر اعلان‌های مزاحم ایمیل iCloud در iOS 17 خلاص شویم؟

دریافت مداوم اعلان‌های ایمیل‌های ناخواسته iCloud آزاردهنده است، اما خوشبختانه iOS به شما این امکان را می‌دهد که آن‌ها را محدود به برنامه Mail کنید. با این حال، این گزینه را در بخش اعلان‌ها پیدا نخواهید کرد.

مدیریت اعلان‌های ایمیل‌های ناخواسته می‌تواند بهره‌وری روزانه و آرامش ذهنی شما را بهبود بخشد. هشدارهای مداوم از ایمیل‌های ناخواسته می‌تواند تمرکزتان را برهم بزند و در نتیجه کارایی را کاهش دهد و استرس را افزایش دهد.

غیرفعال کردن این اعلان‌ها یک محیط دیجیتال تمیزتر و سازمان‌یافته‌تر ایجاد می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا بدون حواس‌پرتی‌های غیر ضروری روی کارهای مهم تمرکز کنید.

هنگام پیکربندی تنظیمات ایمیل در iOS، دو گزینه اصلی را مشاهده خواهید کرد – Push و Fetch. هر کدام کنترل می‌کنند که دستگاه شما با چه فرکانسی ایمیل‌ها را دریافت کند.

چگونه از شر اعلان‌های مزاحم ایمیل iCloud در iOS 17 خلاص شویم؟

درک تفاوت Push و Fetch برای ایمیل

با Push، سرور ایمیل شما به محض ورود ایمیل‌های جدید، آن‌ها را به طور خودکار به دستگاه شما ارسال می‌کند. روش Push اعلان فوری پیام‌های جدید را فراهم می‌کند و اطمینان می‌دهد که از ارتباطات مهم به‌روز می‌مانید. با این حال، Push می‌تواند از نظر عمر باتری پرمصرف‌تر باشد زیرا دستگاه شما دائماً به سرور متصل می‌شود.

از طرف دیگر، Fetch نیاز دارد که دستگاه شما به طور مرتب سرور ایمیل را برای بررسی وجود پیام‌های جدید چک کند. می‌توانید فاصله زمانی را روی هر 15 دقیقه، 30 دقیقه، ساعتی یا به صورت دستی تنظیم کنید. Fetch می‌تواند از نظر باتری کارآمدتر باشد زیرا نیازی به اتصال مداوم به سرور ندارد. با این حال، در مقایسه با Push، تاخیر کمی در دریافت ایمیل‌های جدید وجود دارد.

اپل (Apple) تنها به ایمیل iCloud اجازه‌ی دسترسی به Push را می‌دهد و حساب‌های ایمیل شخص ثالث را به گزینه‌ی Fetch محدود می‌کند. بنابراین، برای کنترل تنظیمات ایمیل‌های ناخواسته‌ی سرویس‌های جانبی، ممکن است نیاز به مراجعه به وب‌سایت آن سرویس‌ها داشته باشید.

تنظیم ارسال نوتیفیکیشن برای ایمیل‌های ناخواسته ممکن است به طور پیش‌فرض برای همه فعال نباشد. در حالی که ما پوشه‌ی Junk را در تنظیمات خود به صورت پیش‌فعال یافتیم، یکی دیگر از کارکنان AppleInsider متوجه شد که این گزینه در دستگاه او فعال نبوده است.

چگونه از شر اعلان‌های مزاحم ایمیل iCloud در iOS 17 خلاص شویم؟

نحوه‌ی غیرفعال کردن اعلان‌های ایمیل‌های ناخواسته‌ی iCloud

برخی از پوشه‌های ایمیل iCloud به طور پیش‌فرض اعلان‌های Push را فعال دارند و پوشه‌ی Junk یکی از آن‌هاست. خوشبختانه، شما می‌توانید اعلان‌های ایمیل‌های ناخواسته را غیرفعال کنید.

  1. با باز کردن تنظیمات (Settings) کار را شروع کنید و سپس به پایین اسکرول کرده و گزینه‌ی Mail را انتخاب کنید.
  2.  حساب‌های ایمیل (Mail Accounts) و سپس دریافت اطلاعات جدید (Fetch New Data) را انتخاب کنید.
  3.  در اینجا، گزینه‌هایی برای Push و Fetch را مشاهده خواهید کرد. روی iCloud ضربه بزنید و به دنبال بخش «پوشه‌های تحت Push» (Pushed Mailboxes) بگردید. ضربه‌زدن روی «Junk» یا سایر پوشه‌ها به شما امکان کنترل زمان‌بندی دریافت آن‌ها را می‌دهد.

اگرچه ایمیل‌های ناخواسته‌ی شما همچنان در پوشه‌ی Junk برنامه‌ی Mail ظاهر می‌شوند، دیگر از آن‌ها روی صفحه‌ی قفل (Lock Screen) نوتیفیکیشن دریافت نخواهید کرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *