تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

4 نکته برای استفاده بهتر از برنامه Google Docs

برنامه Google Docs

4 نکته برای استفاده بهتر از برنامه Google Docs

قابلیت Google Docs یک واژه پرداز رایگان از شرکت گوگل است که در دسترس همه کاربران Gmail قرار دارد و این سرویس مبتنی بر وب مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که آن را به یکی از بهترین واژه پرداز‌ها تبدیل کرده است.

ویرایش مشارکتی

گوگل داک دارای ویرایش مشترک است که به چندین نفر امکان می‌دهد به یک سند واحد دسترسی داشته باشند.

ایجاد کننده سند به آن دسترسی کامل دارد و در صورت نیاز می‌توان به کاربران اضافی مجوز ویرایش داد.

همچنین Google Docs ویژگی «Suggest» را ارائه می‌دهد که به وضوح تمام تغییرات انجام شده در سند را نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند با استفاده از ایموجی‌ها در بخش نظرات با Google Docs تعامل داشته باشند.

استفاده از ویژگی‌های هوش مصنوعی
 
گوگل داک اخیراً ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را اضافه کرده است. این ویژگی‌ها به کاربران امکان می‌دهد یادداشت‌های جلسه را خلاصه کنند، یک پیام ایمیل را در یک سند پیش‌نویس کنند، و محتوا را در Google Docs کپی و ویرایش کنند.

دانلود آفلاین افزونه Google Docs 

افزونه آفلاین Google Docs در فروشگاه وب Chrome موجود است. این افزونه به کاربران اجازه می‌دهد بدون اتصال به اینترنت اسناد خود را ایجاد کنند.

اما به یاد داشته باشید که این اسناد در فضای ابری آپلود نمی‌شوند و نمی‌توانید به ویژگی‌های مختلفی که نیاز به اتصال اینترنتی فعال دارند دسترسی داشته باشید.

قابلیت مقایسه اسناد 

گوگل داک یک ویژگی مقایسه اسناد با استفاده آسان را ارائه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی دو سند را مقایسه کنند.

این قابلیت، یک سند جدید حاوی داده‌های هر دو سند را ایجاد می‌کند. علاوه بر این، گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا فرهنگ لغت را با افزودن کلمات جدید شخصی سازی کنند که می‌تواند در ویژگی Personal Dictionary گنجانده شود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *