تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

مرورگر Opera One با ویژگی های جدید UI و مدیریت تب معرفی شد

مرورگر Opera One

مرورگر Opera One

Opera امروز مرورگر جدید Opera One را معرفی کرد که قرار است در اواخر سال جاری جایگزین مرورگر دسکتاپ پرچمدار فعلی این شرکت می شود. Opera One با خود تعدادی تغییرات از جمله رابط کاربری به روز شده، ادغام با چت ربات های هوش مصنوعی و ویژگی های مدیریت تب را به همراه دارد.

مرورگر Opera One

Opera One طراحی به روز شده ای دارد که دارای اشکال گردتری برای عناصر رابط کاربری است، مانند برگه ها، نوار آدرس و نوار کناری. با این حال، این یک طراحی مجدد کامل نیست، زیرا بسیاری از UI و به خصوص طراحی و چیدمان منوها با نسخه فعلی مرورگر یکسان است.

اپرا ادعا می کند که Opera One اولین مرورگر اصلی مبتنی بر کروم است که کامپوزیتور چند رشته ای را پیاده سازی می کند. این باعث بهبود عملکرد انیمیشن‌های رابط کاربری می‌شود که مرورگر جدید تعداد از آن‌ها را دارد.

ویژگی جدید دیگر Opera One چیزی است که اپرا آن را Tab Islands می نامد. این یک ویژگی مدیریت برگه است که در برخی از مرورگرهای دیگر یافت می شود و به شما امکان می دهد گروه هایی از برگه ها را ایجاد کنید. این گروه ها را می توان برای صرفه جویی در فضا و دسته بندی سایت های باز شما باز یا جمع کرد. Tab Islands را می توان برای ایجاد گروه های خودکار هر زمان که لینکی را از سایت فعلی در یک برگه جدید باز می کنید یا می توان به صورت دستی با کشیدن برگه ها به اطراف ایجاد کرد. گروه ها را می توان با هم ذخیره یا بسته کرد.

مرورگر Opera One

در نهایت، اپرا همچنین ChatGPT و ChatSonic را در ویژگی نوار کناری خود ادغام کرده است که به شما امکان می دهد هر دو سرویس را در یک پنجره کوچک کناری باز کنید. همچنین یک ویژگی AI Prompts یکپارچه وجود دارد که پیشنهادهایی برای کوتاه کردن مقاله، هایلایت کردن، ایجاد توییت، ایجاد یک ایده الگوی رفتاری و غیره در مورد محتوای صفحه فعلی با استفاده از یکی از خدمات فوق الذکر ارائه می دهد و این گزینه ها بر اساس صفحه تغییر می کنند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *