تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

Wi-Fi 7 بالاخره رسمی شد | اطلاعات کامل درباره وای فای 7

Wi-Fi Alliance سرانجام گواهینامه Wi-Fi 7 Ready را اعلام کرد و اکنون برای همه دستگاه های پشتیبانی شده در دسترس است. استاندارد جدید ارتقای استاندارد Wi-Fi 6E از قبل موجود است و بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، استاندارد جدید از سال 2021 در حال توسعه بوده است. این نشان می دهد که به روز رسانی جدید قطعا ارزش آن را خواهد داشت.
Wi-Fi 7 بسیار بسیار سریعتر از Wi-Fi 6E است و به زودی در تمام دستگاه های مدرن عرضه خواهد شد.

استاندارد Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be) در حال حاضر برای چندین دستگاه در دسترس است و در آینده، ما آن را در تعدادی از دستگاه‌ها از جمله لپ‌تاپ، رایانه‌های رومیزی، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و همچنین گوشی‌های هوشمند و روترها مشاهده خواهیم کرد. اولین گوشی هوشمند رایج با جدیدترین استانداردها، گلکسی اس 24 اولترا خواهد بود که تا یک هفته دیگر به طور رسمی عرضه می شود.

Wi-Fi 7

در مورد مشخصات، Wi-Fi 7 حدود 46 گیگابیت بر ثانیه در مقایسه با 9.6 گیگابیت بر ثانیه نسل قبلی خود ارائه می دهد. استاندارد جدید روی باندهای داده 2.5 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز کار می کند. علاوه بر آن، اگر دستگاه و روتر را داشته باشید که هر دو استاندارد یکسانی دارند، در واقع ازدحام کمتر، سرعت بالاتر و اتصال قابل اعتماد را تجربه خواهید کرد. در ادامه اطلاعات بیشتری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

  • کانال های 320 مگاهرتز: در کشورهایی که باند 6 گیگاهرتز را در دسترس قرار می دهند، موجود است
    Wi-Fi، کانال های فوق عریض، پهن ترین اندازه کانال امروزی را دو برابر می کند تا سرعت دستگاه چند گیگابیتی و توان عملیاتی بالا را تسهیل کند.
  • عملیات چند پیوندی (MLO): به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را به طور همزمان از طریق چندین پیوند برای افزایش توان عملیاتی، کاهش تأخیر و قابلیت اطمینان بهتر ارسال و دریافت کنند.
  • 4K QAM: نرخ انتقال 20% بالاتر از 1024 QAM را به دست می آورد
  • 512 بلوک آک فشرده: کارایی را بهبود می بخشد و سربار را کاهش می دهد
  • چندین RU به یک STA واحد: انعطاف پذیری را برای برنامه ریزی منابع طیف بهبود می بخشد تا کارایی طیف را افزایش دهد.
  • دسترسی به آپلینک راه‌اندازی شده: بهینه‌سازی دسترسی به‌پیوند راه‌اندازی تعریف‌شده Wi-Fi 6 برای تطبیق با جریان‌های حساس به تأخیر و برآورده کردن الزامات QoS
  • خدمات ارتباطی آمادگی اضطراری (EPCS): با حفظ اولویت و کیفیت خدمات در شبکه‌های دسترسی Wi-Fi، یک تجربه خدمات امنیت ملی و آمادگی اضطراری (NSEP) را به کاربران ارائه می‌کند.
Wi-Fi 7
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *