تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

کشف سیاره جهنم

سیاره جهنم

کشف سیاره جهنم

دانشمندان ناسا سياره اي را با ويژگي هاي جهنم در خارج از منظومه شمسي يافتند که رودهايي از گدازه در آن در جريان است و هواي آن انقدر گرم است که باعث مرگ انسان مي شود. اين سياره در منظومه فلکي سرطان واقع شده است.
جالب است بدانيد اين سياره در سال 2004 کشف شد و به دليل ترکيبي که داشت به “سياره مرموز” لقب گرفت شد و به دليل شباهت زياد به آن چيزي که در کتب ديني گفته شده ،آن را بانام جهنم يا همان دوزخ مي نامند.
طبق گفته هاي ناسا اتمسفر اين سياره از موادي چون ” سيانيد هيدروژن” تشکيل شده است. اين ماده همان گازي که در آمريکا براي اعدام مجرمان و در اردوگاه‌هاي نازي براي قتل عام استفاده مي شد.
در پي اين اتفاق که ناسا همواره در پي يافتن سياره اي مي گردد که بتواند به حيات خود ادامه دهد اما مي توان گفت اين سياره کشف شده هواي مناسبي جهت ادامه حيات انسان ندارد علاوه بر آن سبب مرگ انسان نيز مي شود.

در اين سياره يافت شده رودهايي از گدازه در جريان است که از اکسيد کربن و مونوکسيد کربن تشکيل شده است و طبق گفته دانشمندان آمريکايي و فرانسوي سطح اين سياره از گرافيت و داخل آن از الماس پوشيده شده است.
از مشخصات اين سياره مي توان به چرخش همزمان به دور خود و خورشيد اشاره کرد که اين ويژگي آن درست شبيه زمين مي باشد با اين تفاوت که 60 برابر زمين به خورشيد نزديک‌تر است و درجه حرارت آن به 2000 درجه مي‌رسد.
يکي ديگر از ويژگي هاي اين سياره مي توان به اين اشاره داشت که نيمي از اين سياره گر گرفته و روشن و نيمي ديگر تاريک مي باشد.

سیاره جهنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *