تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

مشخصات ساعت Google Pixel Watch 3 فاش شد

مشخصات ساعت Google Pixel Watch 3

مشخصات Google Pixel Watch 3 لو رفت

برخلاف روال هر ساله، رویداد معرفی سخت افزار جدید گوگل امسال دو ماه زودتر، در تاریخ ۱۳ مرداد برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود در این مراسم، علاوه بر خانواده پیکسل ۹ (که قرار است گسترده‌تر از همیشه باشد)، از Pixel Watch 3 نیز رونمایی شود. برای اولین بار، ساعت Pixel Watch در دو سایز عرضه خواهد شد – این موضوع قبلا توسط کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) تایید شده است.

امروز، افشاگری جدیدی با جزئیات بیشتر، که ظاهرا از منبعی داخلی گوگل به دست آمده، منتشر شده است. گفته می‌شود Pixel Watch 3 از چیپست Snapdragon W5 به همراه یک پردازنده‌ی کمکی اختصاصی استفاده می‌کند.

مدل ۴۱ میلی‌متری Watch 3، باتری ۳۱۰ میلی‌آمپر ساعتی و مدل ۴۵ میلی‌متری آن باتری ۴۲۰ میلی‌آمپر ساعتی خواهد داشت که امیدواریم منجر به بهبود عمر باتری شود. نمایشگر Watch 3 کوچک‌تر، اندازه‌ی ۳۲ در ۳۲ میلی‌متر (در مقایسه با ۳۰ در ۳۰ میلی‌متر در Pixel Watch 2) و نمایشگر مدل بزرگ‌تر اندازه‌ی ۳۶ در ۳۶ میلی‌متر دارد. رزولوشن این نمایشگرها به ترتیب ۴۰۸ در ۴۰۸ و ۴۵۶ در ۴۵۶ است.

در حالی که طراحی کلی ساعت نسبت به Pixel Watch و Pixel Watch 2 تغییری نخواهد کرد، حاشیه‌ی نمایشگر در نهایت کمی کوچک‌تر می‌شود. بر اساس این منبع، گوگل قصد دارد یک میلی‌متر کامل از حاشیه‌ی دایره‌ای شکل نمایشگر کم کند و آن را از ۵.۵ میلی‌متر در Pixel Watch 2 به ۴.۵ میلی‌متر در Pixel Watch 3 برساند.

مشخصات ساعت Google Pixel Watch 3

این مقدار حاشیه همچنان زیاد است، اما پیشرفتی (هرچند کوچک) به حساب می‌آید. علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، روشنایی نمایشگر ساعت جدید نیز بهبود یافته و به حداکثر ۲۰۰۰ نیت می‌رسد. این مقدار بسیار بیشتر از ۱۰۰۰ نیت Pixel Watch 2 است. از بیان اینکه این میزان “دو برابر روشنایی” است خودداری می‌کنیم، زیرا درک روشنایی به صورت خطی افزایش نمی‌یابد؛ بنابراین، به احتمال زیاد در عمل، دو برابر روشن‌تر به نظر نمی‌رسد. با این حال، این گام رو به جلوی دیگری است.

همانطور که قبلا توسط FCC تایید شده است، Pixel Watch 3 از فناوری UWB پشتیبانی خواهد کرد که امکان ردیابی دقیق دستگاه را با استفاده از سیستم Find My Device گوگل فراهم می‌کند. از نظر تئوری، این فناوری همچنین می‌تواند Pixel Watch 3 را به یک کلید دیجیتال خودرو تبدیل کند، البته به شرطی که برندهای خودروسازی با این ایده موافقت کنند. در حال حاضر، BMW، هیوندای و کیا از UWB برای این منظور پشتیبانی می‌کنند، اما آن‌ها همچنین باید به طور خاص از Pixel Watch 3 نیز پشتیبانی کنند، بنابراین باید ببینیم که اوضاع به چه صورت پیش می‌رود.

مدل ۴۱ میلی‌متری Pixel Watch 3 در رنگ‌های نقره‌ای، مشکی و طلایی با بندهای رنگی مختلف عرضه خواهد شد. بدنه‌ی مدل ۴۵ میلی‌متری نیز در رنگ‌های فندقی، مشکی و نقره‌ای در دسترس خواهد بود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *