تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

اپل برای ارتقای بیشتر قابلیت‌های Apple Intelligence را به iOS 18 اضافه می کند

قابلیت‌های Apple Intelligence

اپل قصد دارد برای ارتقای بیشتر قابلیت‌های هوش مصنوعی خود، فناوری هوش مصنوعی تولیدکننده متا را به iOS 18 اضافه کند.

اپل رویکردی متفاوت نسبت به سایر شرکت‌ها در به‌کارگیری هوش مصنوعی در iOS 18 دارد، زیرا از چندین مدل زبان کوچک و بزرگ برای کارهای مختلف استفاده می‌کند. این شرکت برای آوردن ChatGPT به سیری با OpenAI همکاری کرده است و این یکپارچه‌سازی در هر دو زمینه ویژگی‌ها و حریم خصوصی با موفقیت همراه بوده است. همانطور که قبلا بارها اشاره کرده‌ایم، اپل به دنبال همکاری با گوگل و شرکت‌های چینی مانند بایدو است و به نظر می‌رسد این شرکت قصد ندارد به این زودی متوقف شود.

طبق گزارش‌های اخیر، اپل علیرغم اینکه در گذشته روابط چندان خوبی با متا نداشته، می‌خواهد فناوری هوش مصنوعی تولیدکننده آن را به iOS 18 و آیفون بیاورد.

اپل قصد دارد فناوری هوش مصنوعی تولیدکننده متا را در iOS 18 ادغام کند، اما ماهیت دقیق این معامله همچنان فاش نشده است.

اپل و متا همیشه در زمینه‌های مختلف با یکدیگر رقابت داشته‌اند و مدیران ارشد آن‌ها به طور علنی نگرانی‌های خود را به اشتراک گذاشته‌اند. این نگرانی‌ها مربوط به ویژگی‌های حریم خصوصی در به‌روزرسانی‌های اخیر iOS، خط‌مشی‌های اپ استور و موارد دیگر بود، اما به نظر می‌رسد با قرار گرفتن هوش مصنوعی در مرکز نوآوری‌های امروزی، این دو شرکت برای یک اتحاد بالقوه گرد هم می‌آیند. اپل احتمالا از فناوری هوش مصنوعی تولیدکننده متا به همان شیوه‌ای که از پلتفرم ChatGPT متعلق به OpenAI استفاده کرده است، استفاده خواهد کرد.

وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که اپل و متا در مورد شراکتی مذاکره کرده‌اند که نه تنها قابلیت‌های هوش مصنوعی متا را به iOS 18 می‌آورد، بلکه آن را به بخشی از هوش مصنوعی اپل نیز تبدیل می‌کند. این بدان معناست که اپل ممکن است به دنبال ارائه همان مزایا باشد، اما برخلاف OpenAI، ممکن است به غول رسانه‌های اجتماعی هزینه پرداخت کند.

هنوز مشخص نیست که آیا توافقی بین این دو شرکت حاصل شده است یا خیر، اما به محض دریافت به‌روزرسانی در مورد این داستان، به شما اطلاع خواهیم داد.

در حال حاضر، با توجه به اینکه ChatGPT جایگاه خود را در هوش مصنوعی اپل تثبیت کرده است، مشخص نیست که اپل چه ویژگی‌هایی را برای هوش مصنوعی تولیدکننده متا در نظر خواهد گرفت. احتمالاً اگر این شرکت به دنبال ویژگی‌های اختصاصی مرتبط با رسانه‌های اجتماعی باشد، می‌تواند برای برخی از کاربران و تولیدکنندگان محتوا در ردیابی پیشرفتشان بسیار مفید باشد. با این حال، ماهیت دقیق این مشارکت همچنان ناشناخته است و ما از برنامه‌های اپل برای فناوری هوش مصنوعی تولیدکننده متا در iOS 18 اطلاعی نداریم.

اپل پس از ادغام ChatGPT با سیری، از آن به خوبی استفاده کرده است، زیرا نتایج پیچیده‌ای را از ابر به دست می‌آورد و در عین حال امن‌تر است. سیری همچنان قادر به رسیدگی به دستورات درون دستگاه شما خواهد بود، اما برای کارهایی که نیاز به راه‌حل‌های عمیق دارند، دستیار مجازی از شما برای ارسال درخواست به ChatGPT اجازه می‌گیرد. پس از موافقت شما، درخواست ارسال و راه‌حل‌ها ارائه می‌شود. کل عملیات رایگان است و بر اساس ChatGPT-4o است. با این حال، کاربران این امکان را دارند که برای ویژگی‌های اضافی با حساب ChatGPT Plus خود ثبت‌نام کنند.

برنامه‌های اپل برای ادغام چندین مدل از شرکت‌های مختلف می‌تواند برای هوش مصنوعی اپل موفقیت بزرگی به همراه داشته باشد، زیرا ویژگی‌های اختصاصی را به ترکیب اضافه می‌کند. به محض در دسترس قرار گرفتن جزئیات بیشتر در این مورد، آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

به نظر شما آیا همکاری اپل با متا برای آوردن قابلیت‌های هوش مصنوعی تولیدکننده آن به iOS 18 حول محور شبکه‌های اجتماعی خواهد بود؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: wccftech

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *