تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

بررسی خودرو تیگو 5 ie (طراحی ظاهر و داخلی) – احساس شیکی و راحتی در کنار هم

بررسی خودرو تیگو 5 ie (طراحی ظاهر و داخلی) – احساس شیکی و راحتی در کنار هم

شرکت چری، یکی از کمپانی‌های فعال در بازار خودرو کشورمان است که در حال حاضر حدود دو دهه است که با محصولات مختلف از هاچ بک گرفته تا شاسی بلند، در بازار ما حضور دارد. خودروی چری تیگو 5 ie یکی از همین شاسی بلندهای محبوب بازار کشورمان است که در دوران عرضه خود، توانست فروش بسیار زیادی را برای شرکت چری و همکار ایرانی‌اش یعنی مدیران خودرو، به بار بیاورد.

این خودرو در مدل‌ها و تیپ‌های مختلفی در بازار عرضه شده است که تیگو 5 ie آخرین و به روزترین مدل موجود در بازار شناخته می‌شود. در این مقاله از مجموعه خودرویی هشت اصفهان، قصد داریم شما را با مشخصات این خودرو آشنا کرده و به بررسی تفاوت‌هایی که در این تیپ از خودروی چری تیگو 5 ایجاد شده است، بپردازیم.

 خرید چری تیگو 5 ie در اصفهان

معرفی کلی  تیگو 5 ie

خودروی چری تیگو 5 ie آخرین مدل از این محصول چری در بازار خودرو کشورمان است که در مدت زمان حضورش در بازار توانست فروش مناسبی را کسب کند. این خودرو را می‌توان به نوعی حاصل به روز رسانی‌های انجام شده بر روی چری تیگو 5 il دانست که از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۹ تولید می‌شد. نسخه قبلی در سال ۱۳۹۷، یک به روز رسانی را در طراحی داخلی و خارجی تجربه کرد. با این حال در نسخه جدید، برخی از به روز رسانی‌ها برای عملکرد رقابتی این خودرو در برابر رقبای جدیدتر، صورت گرفت.

خودروی چری تیگو 5 ie در سال 1397 با به روز رسانی‌های مختلف عرضه گردید و پس از حدود یک سال تولید این خودرو متوقف گشت و با خودروی جدیدتر MVM x55 جایگزین شد. خوشبختانه شرکت چری و مدیران خودرو برخلاف بسیاری از تولید کنندگان خودروی کشور، توجه بسیار زیادی به بروز رسانی خودروهایشان داشته و همه ساله چندین مدل خودروی جدید تولید و جایگزین خودروهای قبلی می‌کنند. از این لحاظ می‌توان مدیران خودرو را تنها تولید کننده در کشور دانست که سعی می‌کند محصولات خود را همواره رقابتی نگه دارد؛ حتی اگر هیچ رقیبی برای محصولاتش در نسخه‌های تولید شده در داخل وجود نداشته باشد‌. نمونه آن را می‌توان در خودروی چری تیگو ۸ مشاهده کرد که هر چند ماه، شاهد عرضه نسخه جدیدتر و امکانات بیشتر هستیم.

با وجود اینکه در حال حاضر خودروهای جدیدتری به بازار عرضه شده‌اند و تولید خودروی چری تیگو 5 ie متوقف شده است، هنوز هم این خودرو مشخصات و امکانات چشمگیری دارد و در بازار داغ شاسی بلندهای روز کشور، توانایی رقابت داشته و می‌تواند به عنوان یک انتخاب مناسب محسوب شود. در صورتی که قصد خرید تیگو 5 ie در اصفهان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا با مطالعه ادامه این مقاله از سایت هشت، با مشخصات این خودرو آشنا شوید.

 

تیگو 5 ie از نظر طراحی ظاهری

در بررسی خودروی چری تیگو 5 ie ابتدا بیایید نگاهی به طراحی ظاهری این خودرو بیندازیم. طراحان آلمانی این خودرو سعی کرده‌اند تا هویت جدیدی را به این خودرو ببخشند. بدین ترتیب هیچگونه کپی کاری از نسخه‌های پرفروش ژاپنی، کره‌ای یا اروپایی ندارد. گرچه در آن سال‌ها که خودروی چری تیگو 5 طراحی می‌شد، خبری از یک الگوی طراحی ثابت برای تمامی خودروهای برند چری نبود. با این حال، اگر به محصولات فعلی این برند در بازار خودرو کشورمان نگاهی بیندازید، یک سبک طراحی ثابت را در بسیاری از محصولات این برند مشاهده می‌کنید که نشان از حرکت به سوی جهانی شدن برند چری است.

به طراحی ظاهری خودروی تیگو 5 ie بازگردیم. اگر از نمای مقابل به خودرو نگاهی بیندازید، یک جلو پنجره با طراحی منحنی را مشاهده خواهید کرد که در دو طرف به چراغ‌های جلو متصل شده‌اند. چراغ‌های جلو از نوع زنون بوده و در نسخه‌های جدیدتر با یک طراحی گرافیکی جدید، عرضه شده‌اند. جلو پنجره نیز طراحی جدیدی داشته که نشان تجاری برند چری در قسمت میانی این جلو پنجره، قرار گرفته است. پایین‌تر که بیاییم، مه شکن‌های خودرو را داریم که در بخش کناری طرفین سپر خودرو قرار گرفته‌اند. در بالای مه‌شکن‌ها، چراغ‌های دی لایت را داریم که با طراحی ویژه‌ای که دارند، فرم خشنی را به این خودرو بخشیده‌اند.

 چری تیگو 5 il در اصفهان

اگر از نمای عقب نیز به خودرو نگاهی بیندازیم، چراغ‌های بزرگ عقب خودرو را داریم که به صورت دو تکه طراحی شدند و بخش کوچکتر در طرفین درب صندوق عقب قرار گرفته‌اند. سپر عقب در این محصول چری به صورت ترکیبی، با رنگ مشکی و نقره‌ای طراحی شده و فرم زیبایی را به این بخش از خودرو بخشیده است. در طرفین این سپر، دو محل برای خروجی اگزوز داریم. در بین دو خروجی اگزوز نیز دیفیوزر هایی برای بهبود قابلیت‌های حرکتی در سرعت‌های بالا طراحی شده‌اند. شیشه عقب در این خودرو، دارای برف پاک کن بوده و نگرانی راننده را از کاهش دید عقب خودرو در روزهای بارانی و برفی برطرف می‌سازد.

 

تیگو 5 ie از نظر طراحی داخلی

در این قسمت می‌خواهیم وارد فضای داخلی خودروی چری تیگو 5 ie شده و به بررسی آن بپردازیم. اگر تا پیش از این سوار کابین نسل قبلی خودروی چری تیگو 5 شده باشید، تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای را در فضای داخلی دو نسل این خودرو مشاهده خواهید کرد. اول اینکه روکش صندلی‌ها در این مدل تغییر کرده و از حالت مشکی کامل که در مدل‌های قبل از سال 1397 شاهد بودیم، به فرم دو رنگ مشکی و نارنجی تغییر یافته است. این تریم رنگی باعث شده تا فضای داخلی نسبتاً روشن‌تر و زیباتر به چشم بیاید. با این حال، قالب صندلی‌ها یکسان بوده و تغییری را از بابت نحوه سواری و کیفیت نشیمن در این خودرو حس نخواهید کرد.

فرمان خودروی چری تیگو 5 ie نسبت به مدل قبلی تغییری نداشته و همان کلیدهای کنترلی را در دو طرف دسته فرمان شاهد هستیم. این کلیدها در یک طرف مربوط به کروز کنترل و قطع و وصل کردن تماس تلفنی است. در طرف دیگر هم مربوط به سیستم مولتی مدیا و مانیتور خودرو می باشد. حال بیایید به بخش کیلومترشمار و دورسنج خودرو در پشت فرمان نگاهی بیندازیم. در این قسمت، یک مانیتور کوچک تعبیه شده است که اطلاعات ضروری خودرو مانند میزان سرعت، وضعیت سوخت و دمای آب رادیاتور را نشان می‌دهد. صفحه کیلومترشمار و دورسنج موتور خودرو با نورپردازی‌هایی به رنگ آبی طراحی شده که جلوه زیبایی را به این قسمت بخشیده است.

در سمت چپ صندلی راننده، کلیدهای کنترل برقی صندلی وجود دارد که دارای حافظه برای حالت ‌های مختلف صندلی است‌. بر روی قسمت داخلی درب راننده نیز کلیدهای کنترل شیشه ‌های جلو و عقب در دو طرف خودرو قرار داده شده‌ است.

به بخش داشبورد خودروی چری تیگو 5 ie که نگاهی بیندازیم، یک مانیتور بزرگ در بخش کنسول مرکزی قرار داده شده است. این مانیتور که به حالت عمودی قرار گرفته است، اندازه ای تقریباً دو برابر مانیتور نسخه قبلی این خودرو دارد. در دو طرف مانیتور، خروجی ‌های سیستم تهویه مطبوع قرار گرفته و همچنین در بخش پایینی آن نیز چندین کلید کنترلی برای کنترل مانیتور و موارد دیگر قرار داده شده‌ است.

درباره جاداری فضای کابین نیز باید بگوییم که خودروی چری تیگو 5 تغییراتی را از نظر فضای کابین تجربه نکرده است‌. با این حال، چه در این نسل و چه در نسل‌های قبلی این خودرو، فضای سرنشینان به خصوص در بخش فضای سر، بسیار مناسب بوده و سرنشینان قد بلند نیز می‌توانند به راحتی در این خودرو بنشینند. فضای پا در صندلی‌های جلو و صندلی‌های عقب کاملا مناسب بوده و ۵ سرنشین بزرگسال می‌توانند از سواری در این خودرو لذت ببرند.

بررسی طراحی ظاهری تیگو 5 ie

مجموعه خودرویی هشت؛ ارائه دهنده انواع خودرو های چری و فونیکس

در این مقاله، شما را با خودروی چری تیگو 5 ie آشنا کردیم. در ادامه مشخصات طراحی ظاهری، فضای داخلی و مشخصات فنی و امکانات آن را برای شما شرح دادیم. اگر یک شاسی بلند خانوادگی و کم حاشیه می خواهید که شما را درگیر کمبود لوازم یدکی نکند، خرید تیگو 5 انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.

مشتریانی که تمایل به خرید تیگو 5 ie در اصفهان دارند، نمونه های صفر کیلومتر و کم کارکرده این خودرو را می توانند در مجموعه خودرویی هشت اصفهان خریداری کنند. مجموعه خودرویی هشت اصفهان که پیشتر با نام نمایشگاه خودرو پناهی اصفهان شناخته می شد، بیش از 30 سال است که در حوزه خرید و فروش فعالیت دارد. این مجموعه خوشنام در سالیان اخیر طرح های فروش ویژه خودرو را راه اندازی کرده است.

از جمله طرح های فروش مجموعه خودرویی هشت اصفهان، می توان به طرح ویژه فروش اقساطی خودروهای شاسی بلند چری اشاره کرد. بر طبق این طرح، مشتریان می توانند نسبت به خرید تیگو 8 پرو در اصفهان و تیگو 5 و سایر مدل های این برند اقدام کنند. همچنین مشتریان می توانند در طرح های جایگزینی خودروهای کارکرده همچون تیگو 5 il در اصفهان با خودروهای نو شرکت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه خودرویی 8 اصفهان ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *