تک کنترل– آخرین اخبار تکنولوژی

اپل xrOS را به عنوان نام جدید سیستم عامل هدست XR خود قرار می دهد

اپل xrOS

اپل xrOS

تحلیلگران انتظار دارند اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را در سال 2023 عرضه کند. طبق گزارش ها، این شرکت نام جدیدی برای این پلتفرم در نظر گرفته است – اپل xrOS به جای “realityOS” یا “rOS” – که مارک گورمن از بلومبرگ آن را نشانه ای می داند که راه اندازی نزدیک است.

“XR” مخفف واقعیت توسعه یافته است، اصطلاحی که برای هدست هایی به کار می رود که هم قابلیت VR (واقعیت مجازی) و هم AR (واقعیت افزوده) را دارند. VR یک محیط تمام CGI ایجاد می کند، در حالی که AR داده ها و تصاویر را در دنیای واقعی پوشش می دهد. هدست‌هایی مانند Meta Quest 2 واقعیت مجازی را با کمی AR انجام می‌دهند، Quest Pro جدید در واقعیت افزوده بهتر است، هدست‌هایی مانند HoloLens مایکروسافت و Google’s Glass روی واقعیت افزوده متمرکز شده‌اند.

دیگر شرکت های بزرگ شامل Valve و HTC و همچنین سونی هستند که در حال حاضر برای PSVR2 پیش خرید می‌کنند. این اولین بخش جدید از بازار اپل از زمان معرفی اپل واچ در سال 2015 خواهد بود. این اولین ساعت هوشمند با یک شات طولانی نبود، اما به موفقیت بزرگی رسیده است – آخرین گزارش Q4، Wearables، بخش خانه و لوازم جانبی فروش خالص بیشتری را نسبت به iPad به ارمغان آورد و از Mac فاصله چندانی نداشت.

اپل xrOS

Gurman گزارش می‌دهد که این هدست فروشگاه اپلیکیشن و نسخه‌ای از برنامه‌های اصلی اپل، مواردی مانند پیام‌ها و نقشه‌ها را خواهد داشت. و ابزارهایی برای همکاری در VR و همچنین نسخه VR FaceTime وجود خواهد داشت. این به نظر می رسد که اپل می خواهد متاورس زاکربرگ را در پیش بگیرد.

اپل در حال حاضر از طریق آیفون‌ها و آی‌پدهای مجهز به LiDAR خود، تجربه‌ای در زمینه واقعیت افزوده دارد که می‌توانند یک اسکن سه‌بعدی از محیط‌های خود دریافت کرده و اشیاء مجازی را در آن قرار دهند. گزارش های اولیه ادعا می کردند که هدست XR از LiDAR نیز استفاده خواهد کرد.

در مورد نام هدست، چند ماه پیش اپل برندهای Reality One و Reality Pro را معرفی کرد. مشخص نیست که آیا نام ها در کنار نام تجاری جدید سیستم عامل تغییر خواهند کرد یا خیر، همچنین این احتمال وجود دارد که اپل به “realityOS” برای پلتفرم نرم افزاری بازگردد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *